Triger Point Terapi

Trigger Point Therapy, kas kramplarının ve spazm olarak bilinen sinir kasılmalarının neden olduğu ağrıları hafifletmek ve/veya yok etmek için kullanılan mucizevi bir sistemdir.

    

  Öncelikle, kaslardaki tetik noktaların ağrılarını ve bu noktalardan diğer kaslara yayılan ağrıları kaldırmayı; daha sonra ise, postür hatalarını düzelterek egzersizle o bölgeyi güçlendirmeyi amaçlayan bir tedavi şeklidir.

       

   Baş ağrıları, boyun/omuz/bel tutulmaları, sırt ve bel ağrıları ve siyatik gibi sağlık problemleri için rahatlıkla uygulanabilir. Ağrılı bölgeyi hızlı bir şekilde tedavi eder, kası gevşetir ve ciddi oranda rahatlama sağlar.

          

    Özellikle sırt, boyun ve kollardaki tüm kaslara tek tek uygulanarak bu kaslar üzerindeki sürekli, istem dışı, ağrılı gerginlikleri kendine özgü tekniği ile yok eder.

             

     Hiçbir yan etkisi olmayan Trigger Point Therapy, tüm dünyada yumuşak doku ağrılarının giderilmesi amacıyla deri üstünden uygulanan ve kişiyi tüm diğer terapi yöntemlerine oranla çok daha kısa sürede rahatlatan bir terapi türüdür.